Seks po zabiegu – stulejka I obrzezanie

Stulejka, a seks po zabiegu obrzezania.

Mężczyźni po obrzezaniu mogą dłużej uprawiać seks. Wynika to choćby ze zmniejszonej wrażliwości żołędzi. Dodatkowo dochodzi do przecięcia wędzidełka, co też umożliwia większą kontrolę wytrysku.

Udowodniono, że po obrzezaniu zmienia się flora bakteryjna na żołędziu i znikają niebezpieczne bakterie beztlenowe. Partnerki takich mężczyzn mniej chorują, na niektóre nowotwory dróg rodnych oraz rzadziej dochodzi do zakażenia wirusem HIV – ale to informacja dla tych, co szukają przygód. / Seks po zabiegu

Kiedy po zabiegu można uprawiać seks?

Po około 2-3 tygodniach rana powinna być wygojona. Oczywiście na ten czas wpływają indywidualne różnice oraz czynniki zewnętrzne np. obecność zakażenia. Z rozpoczęciem aktywności seksualnej należy poczekać przez kolejny tydzień lub dwa i pierwsze stosunki odbywać w zabezpieczeniu prezerwatywą.

Jakie są techniki obrzezania?

Generalnie chodzi o to ile chcemy usunąć skórki oraz czy pozostawić wędzidełko – zobacz też opracowanie o Wędzidełku. Obrzezanie może być wysokie lub niskie w zależności od ilości usuniętej blaszki wewnętrznej napletka oraz ciasne lub luźne w zależności od usuniętej skóry, czyli blaszki zewnętrznej napletka.
W skrajnej postaci obrzezanie może być niskie i ciasne, a przez to powoduje, że w czasie wzwodu nie ma możliwości ruchów skórą pokrywającą penis. Jest praktykowane przez niektóre grupy religijne (ma uniemożliwić samogwałt), choć w sumie dla chcącego nic trudnego.
Dla przywiązanych do swojego napletka, czyli dla tych którzy nie chcą chodzić po świecie z „gołą głową” mam wiadomość – jeżeli nie ma zmian skórnych wymagających usunięcia całego napletka w całości można oszczędzać jego część.
Niewielką stulejkę, czyli trudności w ściągnięciu skórki tylko podczas wzwodu można leczyć wykonując plastykę napletka odpowiednio przecinając i później zszywając występujący pierścień.

Skip to content