Krótkie wędzidełko i ból podczas stosunku

Co to jest wędzidełko?

Wędzidełko to cienki fałd skórny zlokalizowany na brzusznej powierzchni prącia łączący napletek z żołędzią prącia. Każdy mężczyzna wie, że jest to miejsce szczególnie wrażliwe.
Dla większości mężczyzn wędzidełko napletkowe tak naprawdę nie ma znaczenia, używają swoich penisów nie zastanawiając się tak naprawdę, po co natura to wszystko stworzyła.
Do gabinetów urologicznych zgłaszają się młodzi mężczyźni, zaniepokojeni silnym bólem podczas wzwodu członka, szczególnie podczas odbywania stosunku. Ból jest zlokalizowany na brzusznej powierzchni prącia, po dokładnych oględzinach bolesnej okolicy można zobaczyć jakby napiętą nitkę trzymającą od spodu żołądź, co często powoduje jego zagięcie brzuszne. Jest to krótkie wędzidełko, które uniemożliwia pełne zsunięcie napletka z żołędzi.

Krótkie wędzidełko, a seks.

Krótkie wędzidełko nie stanowi zagrożenia dla zdrowia Pacjenta jednak powoduje ból podczas stosunku. Krwawienie z silnym bólem towarzyszy zerwaniu wędzidełka i czasami wymaga to założenia szwów. W większości przypadków krwawienie szybko ustępuje i jest to taki naturalny sposób leczenia krótkiego wędzidełka.

W internecie krąży wiele pseudo “dobrych rad” typu: – rozciągaj wędzidełko onanizując się oraz – jak się zerwie to dobrze. Nie należy moim zdaniem taktować ich poważnie. Gdy jednak posłuchasz, to jest pewne że będziesz odczuwał niepotrzebny ból, a ponadto miejsce po licznych zerwaniach często bliznowacieje i nie daje to fantastycznego efektu kosmetycznego. Leczeniem z wyboru krótkiego wędzidełka jest zabieg operacyjny.

Skip to content