Dr Michał Jaśkiewicz – biopsja prostaty
Dr Michał Jaśkiewicz wykonuje w Onko-Centrum biopsję prostaty.
Mężczyźni pewnie przez brak czasu lub w związku ze złymi skojarzeniami z badaniem doodbytniczym starają się nie myśleć o problemie prostaty. NOWOTWORY SĄ WYLECZALNE, ale szanse daje tylko wczesne wykrycie procesu nowotworowego. Jeśli Pan, Pana syn lub kolega nie pójdziecie do dentysty na badanie kontrolne to resztki zepsutych zębów trzeba będzie usunąć. Wstawić nowe. Koszty są znaczne, a po drodze mnóstwo bólu i straconego czasu. Jeśli natomiast zlekceważył Pan badania stercza to stawką jest Pana życie oraz koszty finansowe, stracony czas i prawdziwa tragedia dla Pana rodziny oraz bliskich dlatego proszę nie patrzeć na kwestię badań czy ewentualnej biopsji od strony przyjemności.
Czy biopsja boli? / Dr Michał Jaśkiewicz
Zabieg wykonywany jest w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym przy pomocy specjalnego żelu. Obecnie standardem jest stosowanie znieczulenia pęczków naczyniowo-nerwowych biegnących w okolicy stercza. Postępowanie to w zasadzie eliminuje ból. U Pacjentów z lękami i nasiloną reakcją bólową można wykonać biopsję w znieczuleniu dożylnym. Jest to jednak związane z wieloma problemami i w zasadzie nie ma uzasadnienia.
Jak należy się przygotować do biopsji stercza?
Lekarz powinien przepisać antybiotyk, który należy zacząć przyjmować na dzień przed wyznaczonym terminem biopsji, a następnie kontynuować przez kilka dni w celu zapobieganiu zakażeniu. Jeżeli Pacjent przyjmuje leki wpływające na krzepnięcie krwi należy je odstawić lub zmienić na zastrzyki najpóźniej na 7 dni przed biopsją. W tym celu należy skontaktować się ze swoim lekarzem kardiologiem. Na biopsję należy zgłosić się po lekkim śniadaniu. Ważne by odbytnica była opróżniona dlatego zaleca się opróżnienie przez użycie czopka glicerynowego rano przed badaniem.
Dr Michał Jaśkiewicz od 2017 roku jest zatrudniony na Oddziale Urologicznym Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Przyjmuje i wykonuje zabiegi również w Onko-Centrum. Specjalizuje się w diagnostyce chorób układu moczowego, w tym w biopsji prostaty oraz w operacjach stulejki.