Krzyżanowska Olga

Mgr
Krzyżanowska Olga

Fizjoterapeuta, dyplomowany terapeuta uroginekologiczny

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku fizjoterapia / mgr Olga Krzyżanowska.

Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii manualnej, które pozwalają mi efektywnie pracować.
Początek mojej pracy stanowiła głównie terapia po zabiegach artroskopii stawu kolanowego, urazach barków oraz u pacjentów z bólem kręgosłupa. Następnie zainteresowałam się terapią wisceralną oraz problemami dna miednicy.
W 2016 r. uzyskałam tytuł Terapeuty Uro-ginekologicznego, wpisując się tym samym na listę dyplomowanych terapeutów Polskiego Towarzystwa Uro-ginekologicznego (PTUG).

Zdobyta wiedza pozwala mi dostosować i przeprowadzić terapię u kobiet/mężczyzn z nietrzymaniem moczu, bólami w obrębie miednicy mniejszej, bólami jamy brzusznej, rozejściem mięśnia prostego brzucha, neuralgiami nerwu sromowego, bolesnym współżyciem, powikłaniami pooperacyjnymi, bólami kręgosłupa i stawów.

Ukończyłam również szkolenie pomocne w diagnostyce i terapii u pacjentów z problemami miednicy mniejszej – wykonuję badanie EMG, stymulację funkcjonalną (FES), powierzchowną elektromiografię (sEMG) oraz biofeedback.
Aktualnie jestem studentką Osteopatii w Warszawie w systemie 4-tetnim.

Medycyna osteopatyczna jest dziedziną diagnozowania i leczenia. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała. A jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami.

W czym mogę Państwu pomóc?

Wykorzystuję terapię manualną:

-w bólach kręgosłupa,
-miednicy,
-uszkodzeniach stawów kończyn i tkanek miękkich,
-złamaniach,
-zwichnięciach,
-wadach postawy,
-stanach napięcia mięśni,
-nerwobólach,
-a także w leczeniu pooperacyjnym czy po urazach sportowych,
-oraz problemach trzewnych

Terapia kobiet:

-po zabiegach operacyjnych uro-ginekologicznych
-blizna po cięciu cesarskim
-terapia trzewna
-wysiłkowe nietrzymanie moczu
-pęcherz nadreaktywny
-zespół bólowy dna miednicy
-bolesne miesiączkowanie
-bolesne współżycie
-bóle spojenia łonowego
-rozstęp mięśnia prostego brzucha
-obniżenie narządów rodnych
-w trakcie ciąży i po porodzie
-po zabiegu epizjotomii, pęknięciu krocza
-terapia proktologiczna
-elektrostymulacja , badanie EMG,
-biofeedback mięśni dna miednicy

Terapia mężczyzn:

-po zabiegu prostatektomii radykalnej
-nietrzymanie moczu
-terapia trzewna
-terapia proktologiczna
-elektrostymulacja, badanie EMG,
-biofeedback mięśni dna miednicy

Elektromiografia (EMG)

Badanie potencjałów elektrycznych związanych z aktywnością spoczynkową i wysiłkową mięśni za pomocą specjalistycznego sprzętu – elektromiografu.
Do badania zaburzeń funkcji dna miednicy wykorzystywane są elektrody – waginalna lub rektalna – pozwala to na zdiagnozowanie problemu, a następnie dopasowanie odpowiedniej terapii.
Elektromiograf wykorzystywany jest również do wykonywania elektrostymulacji dna miednicy w celu poprawy jego ukrwienia, czucia, pobudzenia mięśni i układu nerwowego do pracy, lub dzięki odpowiednim parametrom pozwala je zrelaksować.
Możliwa jest również m.in. stymulacja splotu krzyżowego, okolicy nadpęcherzowej, nerwu piszczelowego (w OAB) za pomocą elektrod powierzchownych.

EMG Biofeedback

Forma terapii dzięki, której pacjent/tka uczy się świadomie aktywować i relaksować dno miednicy, jednocześnie obserwując postęp swojej pracy na ekranie monitora – zasada sprzężenia zwrotnego.
Za pomocą wzroku i/lub dźwięku pacjenci uczą się odpowiednio pracować dnem miednicy i sterować jego pracą tak, aby wykonać zadanie zlecone przez terapeutę. Utrwala to prawidłowe wzorce, usprawnia terapię.
Wykorzystanie sprzętu pozwala udokumentować postępy terapii. Jest jednym z elementów całej terapii urologiczno-ginekologicznej. / gtag(‘config’, ‘UA-96994316-4’)

Godziny przyjęć
specjalisty
Środa
11:00-14:00
Skip to content