Operacja stulejki

Zastanawiasz się gdzie najlepiej wykonać operację stulejki, obrzezanie w Lublinie? W gabinecie Diagnostyczno-Zabiegowym wykonujemy zabieg operacji stulejki.

Co to jest stulejka?

Stulejką określamy utrudnienie lub uniemożliwienie odprowadzenia napletka poza żołądź, czyli prosto mówiąc, nie można ściągnąć skórki z żołędzi. Do takiej sytuacji u części mężczyzn dochodzi tylko w czasie wzwodu u innych również, kiedy penis jest w spoczynku. Powoduje to ból podczas stosunku lub masturbacji. Stulejka może być wrodzona lub nabyta w trakcie życia, zwykle w wyniku stanów zapalnych napletka. Leczeniem stulejki jest zabieg operacyjny, czyli obrzezanie. Podobno król Francji Ludwik XVI, gdy został ożeniony z Marią Antoniną nie mógł odbyć stosunku właśnie z powodu stulejki, a po udanym obrzezaniu, jak uczy historia, wszystko wróciło do normy.

Czy stulejka jest zagrożeniem dla mojego zdrowia?

W większości przypadków dla zdrowia fizycznego nie, ale psychicznego, owszem. Trudno sobie wyobrazić mężczyznę, który pozostanie normalny, gdy każde zbliżenie zamiast pasma przyjemności jest udręką. W sytuacjach skrajnych stulejka może powodować zagrożenie dla zdrowia – trudności w oddawaniu moczu. Mogą one z kolei doprowadzić nawet do niewydolności nerek. Nie zwlekaj z wizytą u urologa – zrób z tym porządek i żyj normalnie.

Czasem możesz usłyszeć od „wujków” udzielających dobry rad, że powinieneś stosować miejscowo sterydy lub dużo się onanizować (np. w czasie kąpieli). Możesz się do nich stosować, jeśli masz skłonności masochistyczne. Porady takie służą raczej wpędzaniu innych mężczyzn w problemy emocjonalne i kompleksy.

Jak wygląda zabieg? / Stulejka Lublin

Leczenie stulejki to prosty i bezpieczny zabieg obrzezania – oczywiście w doświadczonych lekarskich rękach.

Oto powody, dla których należy leczyć stulejkę:

  • pod napletkiem dochodzi do gromadzenia się mastki (wydzieliny wewnętrznej części napletka o charakterystycznym zapachu) oraz pozostałości moczu, co doprowadza do przewlekłych stanów zapalnych, a te w sytuacjach skrajnych mogą powodować raka prącia
  • ponadto pod napletkiem rozwijają się niebezpieczne dla Twojego zdrowia bakterie beztlenowe, które mogą powodować wiele komplikacji dla Ciebie i partnerki lub partnera

Jakie są techniki obrzezania?

Generalnie chodzi o to ile chcemy usunąć skórki oraz czy pozostawić wędzidełko – zobacz też opracowanie o Wędzidełku. Obrzezanie może być wysokie lub niskie w zależności od ilości usuniętej blaszki wewnętrznej napletka oraz ciasne lub luźne w zależności od usuniętej skóry, czyli blaszki zewnętrznej napletka.
W skrajnej postaci obrzezanie może być niskie i ciasne, a przez to powoduje, że w czasie wzwodu nie ma możliwości ruchów skórą pokrywającą penis. Jest praktykowane przez niektóre grupy religijne (ma uniemożliwić samogwałt), choć w sumie dla chcącego nic trudnego.
Dla przywiązanych do swojego napletka, czyli dla tych którzy nie chcą chodzić po świecie z „gołą głową” mam wiadomość – jeżeli nie ma zmian skórnych wymagających usunięcia całego napletka w całości można oszczędzać jego część.
Niewielką stulejkę, czyli trudności w ściągnięciu skórki tylko podczas wzwodu można leczyć wykonując plastykę napletka odpowiednio przecinając i później zszywając występujący pierścień.

Jakie są korzyści obrzezania? / Stulejka Lublin

Mężczyźni po obrzezaniu mogą dłużej uprawiać seks. Wynika to choćby ze zmniejszonej wrażliwości żołędzi. Dodatkowo dochodzi do przecięcia wędzidełka, co też umożliwia większą kontrolę wytrysku.
Udowodniono, że po obrzezaniu zmienia się flora bakteryjna na żołędziu i znikają niebezpieczne bakterie beztlenowe. Partnerki takich mężczyzn mniej chorują, na niektóre nowotwory dróg rodnych oraz rzadziej dochodzi do zakażenia wirusem HIV – ale to informacja dla tych, co szukają przygód.
W większości przypadków zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co wymaga podania środka znieczulającego bezpośrednio do skóry prącia. Ból towarzyszący podaniu jest niewielki i można go zmniejszyć stosując maść znieczulającą. Szczególnie wrażliwi Pacjenci mogą być operowani w znieczuleniu ogólnym.

Co po zabiegu?

Po zabiegu przez kilka godzin może pojawiać się niewielkie krwawienie (oczywiście słowo „niewielkie” różnie znaczy dla każdego z nas). Nie panikuj, tylko uciśnij jałowym gazikiem krwawiące miejsce przez kilka minut. Jeżeli nie masz zaburzeń krzepnięcia lub nie najadłeś się dużych dawek leków przeciwbólowych, które mogą wpływać na krzepniecie, to krwawienie ustanie. Przez dobę lub dwie możesz odczuwać ból – zwykle wystarczą powszechnie stosowane leki przeciwbólowe. Po zabiegu ważna jest higiena, czyli codzienne mycie rany mydłem przeciwbakteryjnym. Nie należy brać kąpieli w wannie, bo rana goi się, gdy jest sucho. Nie zalecam żadnych mokrych okładów z rumianku lub rywanolu. Z reguły są zakładane szwy rozpuszczalne, które same odpadają po około 7 dniach. Jeżeli pod napletkiem był stan zapalny konieczne może być przyjmowanie doustne antybiotyku.

Czy operacja może pójść źle? Jakie są możliwe powikłania? / Obrzezanie Lublin

Do powikłań dochodzi z reguły, gdy chcemy pozostawić dużą część napletka. Czasami pacjent nie jest do końca zadowolony z efektu czynnościowego. Na efekt ostateczny trzeba poczekać kilka tygodni, a w przypadku nadal utrzymujących się dolegliwości może być konieczne wykonanie ponownego zabiegu. Niekiedy dochodzi do obrzęku pozostałego napletka, który z reguły ustępuje po kilku dniach. Na tę dolegliwość pomaga uniesienie prącia i zwracanie uwagi, by pozostały napletek był nasunięty na żołądź. Pacjenci mogą być niezadowoleni z efektu kosmetycznego – po prostu napletek wygląda fatalnie, wtedy trzeba wykonać zabieg korekcyjny.
Ale i tak to lepsze niż życie ze stulejką.

Kiedy po zabiegu można uprawiać seks?

Po około 2-3 tygodniach rana powinna być wygojona. Oczywiście na ten czas wpływają indywidualne różnice oraz czynniki zewnętrzne np. obecność zakażenia.
Z rozpoczęciem aktywności seksualnej należy poczekać przez kolejny tydzień lub dwa i pierwsze stosunki odbywać w zabezpieczeniu prezerwatywą.

OBRZEZANIE – Zgoda na zabieg – KLIKNIJ BY OTWORZYĆ

Poznaj cały zespół Onko-Centrum > kliknij tutaj

Zachęcamy do wejścia na stronę onkologia.org.pl > kliknij tutaj

Skip to content