prof. Włodzimierz Baranowski w Onko-Centrum

Włodzimierz Baranowski

4.95/5 (40)

prof. dr n. med. Włodzimierz Baranowski

Ginekolog, Onkolog

prof. Włodzimierz Baranowski w Onko-Centrum

Wybitny ginekolog i ginekolog-onkolog z wieloletnim doświadczeniem. Doskonały chirurg i fantastyczny człowiek.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie – dyplom lekarza z wyróżnieniem. Długoletni Kierownik Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej WIM w Warszawie. Od 2015 roku kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Od 2019 roku Kierownik Oddziału Ginekologii Operacyjnej w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
Autor ponad 300 prac i doniesień zjazdowych.

Prowadził badania naukowe we współpracy z Katedrą Chemii Fizjologicznej i Biologii Molekularnej AM w Lublinie, Katedrą Higieny AM w Lublinie, Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, Instytutem Onkologii w Warszawie, Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie, Instytutem Biochemii Philipps Universitat w Marburgu (Niemcy) oraz Institut de Biologie Moleculaire et Cellulaire du CNRS w Strasbourgu (Francja). Stypendysta Rządu Republiki Francuskiej, Ministerstwa Nauki i Technologii Republiki Francuskiej, stypendysta Association pour Recherche sur le Cancer (ARC), stypendysta Federation of European Biochemical Societies (FEBS). Trzykrotnie nagrodzony przez Ministra Zdrowia za działalność naukową. Wieloletni przewodniczący Sekcji Nauk Podstawowych oraz Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Ekspert w zakresie endokrynologii ginekologicznej (w tym endokrynologii przekwitania) oraz uroginekologii. Specjalizujący się w leczeniu różnych form nietrzymania moczu i chirurgii zaburzeń statyki narządu płciowego u kobiet.

prof. Włodzimierz Baranowski / Główne dziedziny działalności zawodowej obejmują ginekologię operacyjną w tym:

– onkologię ginekologiczną – wykonuje pełny zakres operacji radykalnych przy nowotworach narządu płciowego;

– zaawansowane techniki w endoskopii ginekologicznej – wykonuje pełny zakres operacji endoskopowych (histeroskopia, laparoskopia) łącznie z laparoskopowymi operacjami w nietrzymaniu moczu i operacjami onkologicznymi drogą laparoskopową. Wielokrotnie był wykładowcą i operatorem pokazowych zabiegów w czasie kursów endoskopii ginekologicznej (Lublin, Wrocław, Bydgoszcz, Poznań);

– uroginekologię – pełny zakres operacji w uroginekologii, a szczególnie w nietrzymaniu moczu (TVT, IVS) i korekty statyki narządu płciowego u kobiet. Wielokrotnie wykładowca i operator pokazowych zabiegów w czasie kursów ogólnopolskich (Bydgoszcz, Lublin, Wrocław, Poznań Kielce, Tychy, Cottbus, Moskwa, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Radom, Warszawa – inne szpitale poza WIM);

– endokrynologię ginekologiczną – zaburzenia płodności (współpraca z warszawskimi I lubelskimi ośrodkami leczenia niepłodności), prekursor w Polsce technik w zakresie onkofertility, endokrynologia okresu przekwitania. / gtag(‘config’, ‘UA-96994316-4’)

Zapraszamy do Onko-Centrum. Zarejestruj się wygodnie online > kliknij tutaj

Poznaj cały zespół Onko-Centrum > kliknij tutaj

Zachęcamy do wejścia na stronę onkologia.org.pl > kliknij tutaj

Post Author: Paweł Iberszer