Nietrzymanie moczu

Pracownia fizjoterapii

Pracownia

Fizjoterapii

Czym zajmuje się Pracownia Fizjoterapii – rehabilitacja nietrzymania moczu.

Pracownia w naszym centrum zajmuje się przede wszystkim niewydolnością aparatu zwieraczowego (nietrzymanie moczu) u pacjentów pooperacyjnych.
Problem ten dotyczy większości pacjentów po prostatektomii radykalnej. I choć najczęściej ma charakter przejściowy, to powrót prawidłowej funkcji zwieracza można znacząco przyspieszyć stosując odpowiednie ćwiczenia, które zademonstruje nasza Pani magister.
Problem zaburzeń w oddawaniu moczu może też dotyczyć również osób po dużych zabiegach w obrębie miednicy, po których dość często dochodzi do uszkodzenia unerwienia pęcherza i zwieracza zewnętrznego cewki moczowej. Tu też rola rehabilitacji i fizykoterapii (biofeedback) jest nie do podważenia.

Kadra pracowni fizjoterapii

Onko-Centrum, centrum onkologii lublin, onkologia, radioterapia, hematologia, urologia, chirurgia, ginekologia, ortopedia, genetyka, płynna biopsja prostaty, Olga Krzyżanowska

mgr Olga Krzyżanowska

Fizjoterapeuta i rehabilitant

Pani magister specjalizuje się miedzy innymi w diagnostyce i leczeniu zaburzeń związanych z oddawaniem moczu oraz nietrzymaniem moczu ze szczególnym naciskiem na problemy związane z operacjami na miednicy oraz osłabieniem funkcji zwieracza po zabiegu prostatektomii radykalnej.