nieskie libido, Onko-Centrum Lublin, złamany mężczyzna

Niskie libido?

Oceń nas

Niskie libido
Niedobór testosteronu u mężczyzn po 40. roku życia.

Wśród objawów można wymienić: / Niskie libido

– SPADEK LIBIDO,
– ogólne osłabienie,
– zaburzenia snu,
– obniżenie nastroju,
– zmniejszenie masy mięśniowej,
– narastającą insulinooporność,
– zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej,
– zaburzenia metaboliczne: stany przedcukrzycowe i cukrzycę, dyslipidemię oraz hiperurykemię.
Popularny w mediach termin “andropauza” NIE jest precyzyjny, ponieważ sugeruje nagłą zmianę poziomu hormonów podobną do tego, czego doświadczają kobiety w okresie menopauzy. Hipogonadyzm lub częściowy niedobór androgenów u mężczyzn to początkowo subtelne, a następnie stopniowe i konsekwentne, związane z wiekiem, obniżanie się stężenia testosteronu u mężczyzn.
Diagnoza niedoboru androgenów nie jest procesem łatwym. Wszystkie objawy, mogące wskazywać na niedobór androgenów są niespecyficzne i mogą wynikać z chorób współistniejących i stosowanych leków. Zmęczenie, trudności w koncentracji, zaburzenia snu, drażliwość i obniżony nastrój mogą mieć związek z chorobą fizyczną, otyłością, siedzącym trybem życia i innymi problemami związanymi ze stylem życia, trudnościami w związku oraz sytuacją zawodową, czy finansową. /
Niskie libido

Zapraszamy do Onko-Centrum. Zarejestruj się wygodnie online > kliknij tutaj

Poznaj cały zespół Onko-Centrum > kliknij tutaj

Zachęcamy do wejścia na stronę onkologia.org.pl > kliknij tutaj

Fragment artykułu ze strony http://onkologia.org.pl/otylosc/

“Otyłość

Otyłość kojarzy się najczęściej z chorobami kardiologicznymi i cukrzycą typu II, tymczasem nadmierna masa ciała jest drugim po paleniu tytoniu czynnikiem ryzyka rozwoju nowotworów. W Polsce blisko 20 proc. ludzi jest otyłych.

W 2002 r. Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) uznała za naukowy fakt, że nadwaga (wskaźnik masy ciała – BMI 25-29 kg/m2) i otyłość (BMI > 30 kg/m2) wiążą się z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka okrężnicy, gruczolakoraka przełyku, raka piersi po menopauzie, trzonu macicy i nerki. W 2007 r. dodano do tej listy raka trzustki oraz stwierdzono, że otyłość najprawdopodobniej zwiększa ryzyko rozwoju raka pęcherza moczowego.

Z badań epidemiologicznych wynika, że szczupła sylwetka (BMI na poziomie 21-23 kg/m2) pozwala uniknąć do 20 proc. nowotworów związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Natomiast przyrost masy ciała (BMI powyżej 25 kg/m2 podwyższa ryzyko rozwoju chorób nowotworowych około półtora razy w porównaniu z ryzykiem zachorowania na raka przy prawidłowym BMI. W krajach europejskich nadwaga i otyłość są przyczyną 11 proc. zachorowań na raka okrężnicy, 9 proc. przypadków raka piersi, 39 proc. raka trzonu macicy, 37 proc. gruczolakoraka przełyku, 25 proc. nowotworów nerki i 24 proc. nowotworów pęcherzyka żółciowego. Przybywa dowodów, że wysokie BMI może także zwiększać prawdopodobieństwo nawrotów raka, osłabia skuteczność chemoterapii i zwiększa umieralność spowodowaną przez nowotwory. (…)”

Post Author: Paweł Iberszer